Miasteczko Urody to teraz eVanda!

Darmowa dostawa od 149,00 ZŁ
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakich kosmetyków używać do makijażu?

2024-05-08
Jakich kosmetyków używać do makijażu?

Jakich kosmetyków używać do makijażu? Przewodnik dla początkujących i zaawansowanych 

Wybór odpowiednich kosmetyków do makijażu może być kluczowy dla osiągnięcia pożądanego efektu. W związku z tym warto zastanowić się, jakie kosmetyki używać do makijażu, aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat.

Podstawowe kosmetyki do makijażu - jakie kosmetyki do makijażu trzeba mieć

Wśród podstawowych kosmetyków do makijażu, które warto mieć w swojej kosmetyczce, znajdują się podkład kryjący, korektor, puder do twarzy, róż i bronzer, paleta cieni oraz tusz do rzęs.

Podkład kryjący i korektor: kluczowe produkty kryjące

Podkład kryjący i korektor to dwa kluczowe produkty kryjące, które pozwalają na wyrównanie kolorytu skóry, ukrycie niedoskonałości oraz przygotowanie twarzy do dalszych etapów makijażu. Podkład kryjący stosuje się na całą twarz, natomiast korektor – tylko na wybrane miejsca, takie jak cienie pod oczami czy zaczerwienienia.

Puder do twarzy: różnice między pudrem w kamieniu, transparentnym i utrwalającym

Puder do twarzy jest kolejnym niezbędnym kosmetykiem w makijażu. Wyróżniamy trzy główne rodzaje pudrów: puder w kamieniupuder transparentny oraz puder utrwalający. Puder w kamieniu służy do matowienia skóry i dodania lekkiego krycia, natomiast puder transparentny – do utrwalenia makijażu bez zmiany jego koloru. Puder utrwalający, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu utrzymanie makijażu na miejscu przez dłuższy czas.

Róż i bronzer: jak wybrać i jak stosować

Róż do policzków i bronzer to kosmetyki, które pozwalają na konturowanie twarzy oraz dodanie jej świeżości i zdrowego kolorytu. Róż i bronzer należy stosować z umiarem, aby uzyskać naturalny efekt. Róż nakładamy na szczyty policzków, natomiast bronzer – w zagłębieniach twarzy, takich jak linia żuchwy czy boki nosa.

Paleta cieni i tusz do rzęs: podstawy makijażu oczu

W makijażu oczu niezbędne są paleta cieni oraz tusz do rzęsCienie do powiek pozwalają na podkreślenie kształtu oka oraz dodanie głębi spojrzeniu, natomiast tusz do rzęs – na wydłużenie i zagęszczenie rzęs. Przy wyborze palety cieni warto zwrócić uwagę na różnorodność kolorów oraz jakość pigmentów. Tusz do rzęs powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb, takich jak wydłużenie, zagęszczenie czy podkręcenie rzęs.

Podsumowując, podstawowe kosmetyki do makijażu to podkład kryjący, korektor, puder do twarzy, róż i bronzer, paleta cieni oraz tusz do rzęs. Wybierając odpowiednie produkty oraz stosując je prawidłowo, można uzyskać satysfakcjonujący efekt makijażu.

Jak wykonać makijaż twarzy krok po kroku

Przygotowanie twarzy: baza pod podkład i krem nawilżający

Przed przystąpieniem do wykonania makijażu, ważne jest przygotowanie twarzy. Na początek warto zastosować krem nawilżający, który zadba o odpowiednie nawodnienie skóry. Następnie, nałożyć bazę pod podkład, która sprawi, że podkład będzie lepiej się trzymał i dłużej utrzymywał na twarzy.

Dobór podkładu do koloru i typu skóry

Kluczowym elementem makijażu jest dobór podkładu pasującego do koloru i typu skóry. Aby uzyskać naturalny efekt, warto wybrać podkład o odcieniu zbliżonym do kolorytu skóry. Ponadto, warto zwrócić uwagę na konsystencję i właściwości podkładu, takie jak matujące czy nawilżające, które powinny być dopasowane do potrzeb naszej skóry.

Makijaż brwi: produkt do brwi i kredka do brwi

Aby odpowiednio podkreślić brwi, można użyć produktu do brwi, takiego jak pomada czy żel, oraz kredki do brwi. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni odcień produktów do koloru włosów, a także delikatnie wypełnić brwi, aby uzyskać naturalny efekt.

Makijaż oczu: cienie do powiek i czarne kredki

Makijaż oczu pozwala na podkreślenie spojrzenia i dodanie głębi. W tym celu warto użyć cieni do powiek oraz czarnych kredek. Cienie do powiek można nakładać warstwami, łącząc różne kolory, aby uzyskać pożądany efekt. Czarną kredką można z kolei delikatnie podkreślić linię rzęs, co sprawi, że oko będzie wyglądać na większe i bardziej wyraziste.

Różne rodzaje makijażu i jakich kosmetyków użyć do makijażu

W zależności od okazji i efektu, jaki chcemy osiągnąć, możemy wybrać różne rodzaje makijażu. W tym rozdziale omówimy makijaż codziennymakijaż wieczorowy oraz profesjonalny makijaż, a także jakie kosmetyki są potrzebne do wykonania każdego z nich.

Makijaż codzienny: jakie kosmetyki są niezbędne?

Makijaż codzienny powinien być lekki, naturalny i szybki do wykonania. Do jego wykonania niezbędne są podstawowe kosmetyki, takie jak:

 • Podkład - dobrany do koloru i typu skóry
 • Korektor - do zamaskowania niedoskonałości
 • Puder - do utrwalenia makijażu
 • Róż - do dodania koloru i konturowania twarzy
 • Tusz do rzęs - do podkreślenia spojrzenia
 • Błyszczyk lub szminka - w delikatnym kolorze, dopasowanym do karnacji

Makijaż wieczorowy: jakie kosmetyki dodać do swojej rutyny?

Makijaż wieczorowy charakteryzuje się większą intensywnością kolorów i wyrazistością. Aby go wykonać, warto dodać do swojej rutyny następujące kosmetyki:

 • Cienie do powiek - w intensywniejszych kolorach, np. smokey eyes
 • Kredka do oczu - do podkreślenia linii rzęs i konturowania oka
 • Podkład o większym kryciu - dla bardziej nieskazitelnej cery
 • Iluminator - do rozświetlenia twarzy i podkreślenia kości policzkowych
 • Szminka - w bardziej wyrazistym kolorze, np. czerwieni

Profesjonalny makijaż: jakich kosmetyków używają kosmetyczki?

Profesjonalny makijaż wymaga użycia wysokiej jakości kosmetyków, które zapewnią trwałość i precyzję wykonania. Profesjonaliści często wybierają:

 • Podkład o wysokim kryciu - dla idealnej cery
 • Korektor kolorowy - do neutralizacji przebarwień i cieni pod oczami
 • Paleta cieni do powiek - z różnorodnością kolorów i wykończeń
 • Paleta konturowania - do modelowania twarzy i dodania głębi
 • Paleta różów i iluminatorów - do dodania koloru i rozświetlenia twarzy
 • Profesjonalne pędzle i gąbki - do precyzyjnego nakładania kosmetyków

Kolejność nakładania kosmetyków i wykonania makijażu

Właściwe kolejność nakładania kosmetyków oraz wykonanie makijażu są kluczowe dla osiągnięcia pożądanego efektu. W tym rozdziale przedstawimy szczegółowy przewodnik dotyczący kolejności wykonywania poszczególnych etapów makijażu, od przygotowania twarzy do utrwalania makijażu.

Kolejność wykonywania makijażu: od przygotowania twarzy do utrwalania

Przed przystąpieniem do nakładania kosmetyków warto poznać kolejność wykonywania makijażu. Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy:

 1. Przygotowanie twarzy - nałożenie bazy pod podkład oraz kremu nawilżającego.
 2. Nakładanie podkładu - równomierne rozprowadzenie produktu na całej twarzy.
 3. Nakładanie korektora - zamaskowanie niedoskonałości oraz cieni pod oczami.
 4. Nakładanie pudru - utrwalenie podkładu i korektora.
 5. Makijaż brwi - wypełnienie luk i modelowanie kształtu za pomocą produktu do brwi oraz kredki do brwi.
 6. Nakładanie cieni do powiek - aplikacja kolorów zgodnie z wybranym stylem makijażu oczu.
 7. Nakładanie kredki - podkreślenie linii rzęs i konturowanie oka.
 8. Nakładanie tuszu do rzęs - pogrubienie i wydłużenie rzęs.
 9. Utrwalanie makijażu - nałożenie pudru utrwalającego oraz bazy matującej.

Jak prawidłowo nakładać podkład, korektor i puder?

Nakładanie podkładu powinno zacząć się od nałożenia niewielkiej ilości produktu na dłoni, a następnie równomiernego rozprowadzenia go na twarzy za pomocą pędzla, gąbki lub palców. Ważne jest, aby dobrze wklepać podkład w skórę, aby uniknąć smug i nierównomiernego krycia.

Nakładanie korektora polega na aplikacji produktu w miejscach, które wymagają dodatkowego krycia, takich jak niedoskonałości, cienie pod oczami czy zaczerwienienia. Korektor można nakładać za pomocą pędzla, gąbki lub opuszków palców, a następnie delikatnie wklepać w skórę.

W przypadku nakładania pudru, warto użyć dużego, puszystego pędzla, który pozwoli na równomierne rozprowadzenie produktu na twarzy.

Jak nakładać cienie do powiek, kredkę i tusz do rzęs?

Nakładanie cieni do powiek zaczynamy od nałożenia bazy pod cienie, która sprawi, że makijaż będzie trwalszy i bardziej nasycony. Następnie, za pomocą pędzla, nakładamy wybrany kolor cienia, zaczynając od wewnętrznego kącika oka, a kończąc na zewnętrznym. Ważne jest, aby dobrze rozcierać cienie, aby uniknąć ostrych przejść między kolorami.

Nakładanie kredki polega na delikatnym przeciągnięciu jej wzdłuż linii rzęs, od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, można zdecydować się na cienką lub grubszą linię.

W przypadku nakładania tuszu do rzęs, należy zacząć od nasady rzęs i delikatnymi ruchami przeciągnąć tusz w kierunku końcówek. Można nałożyć kilka warstw tuszu, aby uzyskać pożądany efekt pogrubienia i wydłużenia rzęs.

Jakie kosmetyki do makijażu polecacie ?

Wybór odpowiednich kosmetyków do makijażu jest kluczowy dla osiągnięcia pożądanego efektu.

Dobór makijażu do koloru oczu i kolorytu skóry

Ważnym aspektem przy wyborze kosmetyków do makijażu jest dopasowanie ich do koloru oczu oraz kolorytu skóry. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w doborze odpowiednich produktów:

 • Koloryt skóry - dobierz podkład, korektor i puder do swojego naturalnego odcienia skóry
 • Kolor oczu - dobierz cienie do powiek, kredkę i tusz do rzęs, które podkreślą kolor Twoich oczu

Kosmetyki kolorowe vs neutralne: kiedy i jak je stosować?

W zależności od okazji i efektu, jaki chcemy osiągnąć, warto zdecydować się na stosowanie kolorowych lub neutralnych kosmetyków. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie produkty:

 • Kosmetyki kolorowe - świetnie sprawdzą się na wieczorne wyjścia, imprezy czy specjalne okazje. Pozwalają na stworzenie bardziej wyrazistego i oryginalnego makijażu.
 • Kosmetyki neutralne - idealne na co dzień, do pracy czy szkoły. Pozwalają na stworzenie delikatnego, naturalnego makijażu, który nie będzie zbyt wyrazisty.

Wybierając kosmetyki do makijażu, warto zwrócić uwagę na ich jakość, dopasowanie do koloru oczu i kolorytu skóry oraz stosowanie kolorowych lub neutralnych produktów w zależności od okazji. Dzięki tym wskazówkom Twój makijaż będzie zawsze idealnie dopasowany do Twojego wyglądu i potrzeb.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 10 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Polecam !!!
2024-07-09
Bardzo sprawna i szybka obsługa.To było dla mnie pozytywne zaskoczenie . Pozdrawiam
pixel